07/09 Hiszpańskie zagłębie sherry i … plaża!

Jerez de la Frontera, hiszpańską stolicę produkcji sherry, nie mogliśmy pominąć podczas naszej wycieczki. Brytyjscy kupcy, w tym mieście stworzyli anglo-andalyzjskie dynastie producentów jak np, Snademan, którego bodegę odwiedziliśmy. Tam dowiedzieliśmy się o historii powstania marki Sandeman, tajemniczego logo oraz poznaliśmy różnicę pomiędzy sherry fino, amontillado i oloroso. Sama degustacja sherry była znakomitym zwieńczem naszej wizyty 🙂


W Centro Tematico la Atalaya wstąpiliśmy do Palacio del Tiempo (Muzeum Zegarków), gdzie mogliśmy podziwiać niesamowitą kolekcję angielskich i francuskich zagarów (podobno najwspanialszą w Europie). Za 6 EUR za osobę mieliśmy prywatnego przewodnika, który opowiedział nam o eksponowanych w muzeum zegarach. Dodatkową atrakcją gratis był chwilowy brak prądu podczas zwiedzania (ciekawe czy alarm by zadziałał gdybyśmy skusili się na jeden z XVI-sto wiecznych zegarów…).


i jeszcze kilka zdjęć z samego Jerez de la Frontera…

Resztę dnia spędziliśmy na plaży Santa Maria w Kadyksie gdzie mogliśmy poleniuchować, wygrzać nasze kości na słońcu i popływać w cieplutkim oceanie.

W Kadyksie również można skorzystać z turystycznego autobusu hop-on hop-off 15 EUR za osobę, który przejeżdża obok największych atrakcji miasta: Katedry, Parque Genoves, Plaza San Juan Dios… etc.

To był nasz ostatni dzień w Kadyksie, najstarszym mieście Europy. Piękne plaże, ciepły ocean, jasne elewacje pięknych budynków, cykady,  i cudowny zachód słońca to zdecydowanie argumenty za odwiedzeniem tego miejsca.Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: