15/09 Na balkonie Europy

Po opuszczeniu niewątpliwie najnudniejszego miasta jakie odwiedziliśmy, Almería udaliśmy się w kieruku ostatniego przystanku naszej podróży, jakim była Malaga. Jechaliśmy drogą, która wiła się wzdłuż morskiego nabrzeża  oraz wśród wszechobecnych plantacji pomidorów i tuneli foliowych. 
Po drodze oczywiście postanowiliśmy zatrzymać się tu i ówdzie, żeby całego dnia nie spędzić w samochodzie. O Nerja przeczytałam na blogu Ani Andaluzja. Podróż w głąb codzienności i tak się zakochałam w pierwszym zdjęciu, że musieliśmy tam zajechać. Po przyjeździe pierwsze kroki skierowaliśmy do przydrożnej restauracji, gdzie czekając na zamówioną rybkę przygłądaliśmy się okolicy, która chwilami sprawiała wrażenie kolonii angielskiej (większość widzianej populacji stanowili skacowani wyspiarze). Skalisty cypel, wzdłuż którego biegnie promenada miasta, zwany jest El Balcón de Europa (Balkon Europy), z którego rozciąga się przepiękny widok na Costa del Sol. Znajdująca się w zatoce plaża, białe domy na urwiskach i zieleń porastająca skały tworzą bardzo przyjemny klimat. Woda była niewiarygodnie ciepła, a wysokie fale sprawiły nam dużo radości. Na plaży spędziliśmy kilka godzin, z czego większość w wodzie. 


Zanim ostatecznie udaliśmy sie w stronę Malagi postanowilismy jeszcze po drodze zatrzymać się w miasteczku Frigiliana. Jest ono położone niecałe 8 kilometrów od Nerja. Strome, wąskie uliczki, cisza panująca wokół, piękne widoki… bez wątpienia jest to miasteczko warte odwiedzenia. W Maladze zatrzymaliśmy się w nowootwartym Malaga Hostel, który uczciwie możemy polecić. Lokalizacja trochę z dala od centrum ale za to blisko plaży, wzdłuż której biegnie promenada z niezliczoną ilością restauracyjek. Widok z tarasu na dachu Hostelu, ciepły powiew wiatru, kubek Sangrity i wspaniałe towarzystwo… pełnia szczęścia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: