Slalom z przeszkodamiPokaż Mapa naszej podróży do Indii na większej mapie


Będąc w Indiach przejechaliśmy prawie 1300km… jak na tak wielki kraj niby niewiele, a jednak!


Jazda po indyjskich drogach to iście ekstremalna przeprawa dla przeciętnego Europeyjczyka (nawet jeżeli sam nie prowadzi samochodu). Ciężarówki, samochody osobowe, skutery, tuc tuc’i, riksze rowerowe, piesi, krowy, słonie, wielbłądy, psy, świnie, małpy… uff to chyba wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, pozbawionego wszelkich reguł. Nietrzymanie się linii, nieużywanie kierunkowskazów, nieużywanie lusterek bocznych, brak ograniczenia prędkości i ogólne poirytowanie, że trzeba się zatrzymać na czerwonym świetle to zjawiska dnia codziennego. No i oczywiście używanie klaksonu przy każdym manewrze – w skrócie HAŁAS i CHAOS!

Obowiązuje zasada: kto pierwszy ten lepszy, a wyprzedzanie to prawdziwy slalom z przeszkodami.
Przy drodze natomiast, życie towarzyskie i handlowe kwitnie. Targ z owocami, warzywami, szybkimi przekąskami czy też ze świeżym sokiem z trzciny cukrowej z lemonką… Mężczyźni z pasją o czymś dyskutują, a w samo południe oddają się lenistwu na leżankach ustawionych w cieniu drzew. Kobiety krzątają sie w domowych obejściach, pracują w polu lub formują chatki z krowich placków, które potem posłużą za opał.
Ilość zewnętrznych bodźców przyprawia o zawrót głowy, a niekiedy o spore zmęczenie (łącznie z bólem głowy) – tak więc dobrze mieć przy sobie stopery do uszu. Równie ważny okazuje się być szybki autofokus w aparacie, gdyż inaczej można przeoczyć naprawdę ciekawe chwile z życia codziennego mieszkańców Indii.2 myśli w temacie “Slalom z przeszkodami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: