Weekendowa Cukrowa Głowa

Na sierpniowy długi weekend nie mieliśmy zaplanowanego żadnego wyjazdu, ale żeby nie siedzieć w domu przez całe 3 dni postanowiliśmy wybrać się w Góry Wicklow (irl. Sléibhte Chill Mhantáin)  i wspiąć się na Cukrową Głowę (Sugar Loaf – irl. Ó Cualann). Wycieczka na parę godzin (nawet nie na cały dzień), nie wymagająca i co tu dużo pisać, niezwykle przyjemna bo na łonie natury. Dobrze też było rozruszać zastałe kości od siedzenia całymi dniami za biurkiem.

Sama góra to raczej  wzgórze o wysokości 501 metrów, więc nic spektakularnego aczkolwiek z braku wydeptanego szlaku i konieczności wspinania się po skałach, wyprawa okazała się być prawdziwą frajdą.


Pogoda, jak to w Krainie Deszczowców, delikatnie rzecz ujmując – niestabilna 🙂 Rano chmury, potem słońce a na końcu deszcz. Najważniejsze, że podczas naszej wspinaczki słonko przygrzewało i choć trochę łagodziło nieprzyjemne podmuchy wiatru, które już na samym szczycie nie były odczuwalne.
Krajobraz z góry, rozpościera się na liczne zielone pagórki, porośnięte paprociami, mchem i wrzosami, z pasącymi się tu i ówdzie owcami i krowami. W takich okolicznościach przyrody zupełnie innego wymiaru nabiera określenie ‚zielona wyspa’. Ilość odcieni tego koloru, zmieniającego się w zależności od światła, jest zdumiewająca i niezwykle relaksująca. Gdyby nie śmieci pozostawiane przez turystów można by rzec, że jest to miejsce idealne.


A gdy będziecie mieli szczęście trafić na prawdziwy przyrodniczy spektakl, kiedy to obniżające się chmury otulą Was niczym biało-szarą pierzyną, pozbawiając wszelkich dźwięków i obrazów Was otaczających, poczujecie się naprawdę niezwykle.4 myśli w temacie “Weekendowa Cukrowa Głowa

  1. A ja planowałam jakiś wyjazd na sierpniowy weekend, ale mi nie wyszedł 🙂
    Może to i dobrze, bo po powrocie z urlopu byłam już w Kalwarii, Szczawnicy i nad Morskim Okiem 🙂 Zdjęcia się zbierają i nie mam czasu się nimi zająć 🙂 Będzie co robić zimą 🙂 Pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: