Hollywood w Maroku

Postanowiliśmy wybrać się na 1-dniową wycieczkę w góry Atlas i na marokańską pustynię. Spontanicznie zdecydowaliśmy się na operatora, a za całą imprezę zapłaciliśmy 500 dirham (ok. €50). Start spod stacji Bab Doukkala o godzinie 7.30 rano, niestety musieliśmy wziąć poprawkę na tamtejsze poczucie czasu i na nasz autobus czekaliśmy dodatkową godzinę… 🙂
Przejazd drogą Tizi n’Tichka może wywołać niezłe mdłości, a osoby z chorobą lokomocyjną powinny szczególnie uważać, bo ilość zakrętów i serpentyn jest niezliczona. Ta górska droga została zbudowana w 1936 roku przez francuską armię, a jej najwyższy punkt przebiega na wysokości 2260 m n.p.m. i jest to najwyżej położony przejazd gorski w północnej Afryce.

Kasbah Aït Benhaddou to wioska wpisana na listę dziedzictwa narodowego UNESCO w 1987 roku. Podobno jest to najlepiej zachowana wioska tego typu w okolicy i oczywiście najbardziej popularna, nie tylko wśród turystów, ale także wśród przemysłu filmowego wprost z Hollywood. To tutaj kręcone były wielkie produkcje jak Gladiator czy Aleksander. Miejsce bez wątpienia malownicze i ciekawe, choć zwiedzanie w pełnym słońcu nie należało do najprzyjemniejszych. Sama wioska leży na zboczu wzgórza, ale przy blisko 40°C można się nieźle zasapać zanim wdrapie sie człowiek na samą gorę. 

W Ouarzazate zwanym bramą do Sahary, znajduje się Muzeum Kina, gdzie można obejrzeć różne eksponaty i części scenografii wykorzystywanych w produkcjach filmowych. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: